separator

Focení novorozenců a miminek

Příchod miminka do rodiny je vždy výjimečnou událostí. Říká se, že děti rostou jako z vody a vše tak nějak rychle utíká. Z toho neskutečně krásného, droboučkého miláčka, kterého byste nejraději samou láskou snědli, bude za pár týdnů zase o něco málo větší a rozdílné miminko. Někdy bychom si snad i přáli zastavit čas, aby to nikdy neskončilo, nikam nezmizelo. Reálně čas nijak neovlivníme, můžeme si ale alespoň zachovat krásnou památku v podobě fotografií novorozeného miminka.

Novorozenec přáníčko s balónkem
oblacky-zkusenostiFotografujeme již od roku 2011ZKUŠENOSTI
oblacky-prostrediPříjemná a klidná atmosféraProstredíˇ
oblacky-rekvizityMnožství rekvizit, šatů a doplňkůRekvizity
oblacky-nahledFotografie si vybíráte sami z náhledůNáhledy
separator

Newborn fotografie v prvních 14 dnech života miminka

Focení spících miminek v aranžovaných polohách, lze realizovat pouze v omezeném časovém prostoru a to zejména v prvních 5-14 dnech po jejich narození. Později je focení samozřejmě také možné, ale miminka už spíše tolik nespí, nelze je dávat do různých poloh, protože jsou živější a rády už objevují okolní svět.

Při focení není kam spěchat

Focení novorozených miminek vyžaduje trpělivost, klid a pohodu. Nespěcháme, každému focení věnujeme až 3 hodiny. Pro zdárný průběh focení je potřeba, aby miminko mělo také plné bříško a mohlo usnout. Budete mít tedy čas i potřebnou atmosféru, na klidné nakojení či nakrmení lahvičkou. Nikde jinde se neusíná miminku lépe, nežli v maminčině náručí. Na vše máme dostatek času, i na ukolébání ke spánku.

Spokojeně spinkající miminko = můžeme se pustit do fotografování. Průběh fotografování je vždy individuální v závislosti na potřebách miminka. Naše zkušená fotografka přesně ví, jak se spícím uzlíčkem štěstí opatrně manipulovat a jemně jej polohovat pro jednotlivé záběry. Když miminko spolupracuje, tak fotografujeme alespoň na 2 různých motivech.

Fotoateliér ve kterém se budete cítit dobře

Přejeme si, aby focení pokaždé probíhalo v příjemné, klidné atmosféře a v dobré náladě. K tomu hned na začátku přispívá bezproblémové a bezplatné parkováním před ateliérem. Kolem miminka udržujeme teplotu vždy kolem 25 stupňů a čistotu. Miminka díky teplu lépe usínají a maminky nemusí mít obavu, že by děťátko během focení nastydlo. Ve fotoateliéru máte k dispozici zázemí - oddělenou místnost pro nakojení či nakrmení s prostornou sedačkou a přebalovacím pultem.

Navíc do ateliéru nedoléhají žádné rušivé zvuky z okolí. Vše je uzpůsobeno s důrazem na to, abyste se cítili stejně komfortně jako doma. Máme k dispozici množství rekvizit a doplňků jako čelenky, košíky, kožešiny, wrapy, dečky, fotopozadí, látky, čepičky a oblečky pro miminka. Samozřejmě můžete s sebou přinést například svou oblíbenou hračku, nebo cokoliv s čím budete chtít mít miminko na fotce.

“ Nejlepší na obrazech je, že se nikdy nezmění, i když lidé ano.”

- ANDY WARHOL -

Jak fotografování probíhá?

Předpokladem zdárného focení je spokojeně spící miminko. Tohoto vytouženého stavu dosáhneme jen díky Vám - maminkám. Tím, že miminko nakojíte či nakrmíte dle jeho aktuální potřeby, pohoupáte, pomazlíte, přitulíte, aby se cítilo v bezpečí, anebo případně na nezbytně dlouhou chvíli uklidníte dudlíkem. V neposlední řadě potřebujeme Váš duševní klid a vnitřní pohodu a také důvěru v nás, že přesně víme, co děláme.

 

Pokud máte konkrétní představu o fotografiích, neváhejte se o ní s námi podělit. Bude-li to v našich silách, tak ji určitě zrealizujeme. Naopak - jdete na focení absolutně bez jakéhokoliv nápadu a Vašim jediným přáním je mít krásné fotky jako vzpomínku? Nemějte obavy! Veškeré polohy a stylizace miminka připravíme my. Nemusíte nad ničím přemýšlet.

Newborn průběh příprava

PŘED NAROZENÍM

Pokud do nás vložíte důvěru a vyberete si nás k zachycení těch jedinečných okamžiků prvních týdnů svého chlapečka nebo holčičky, doporučujeme termín focení rezervovat, již před narozením miminka. Budeme tak s Vámi počítat.

Newborn průběh focení

MIMINKO JE NA SVĚTĚ

Přesně v termínu porodu přijde na svět jen málo miminek, proto posunutí termínu focení podle toho, jak se situace vyvine, není pro nás žádnou komplikací. Po porodu se nám ozvěte a doladíme spolu přesné datum focení. Také od nás obrdžíte informace, jak se na fotografání připravit a co si vzít s sebou.

Newborn průběh po focení

PO FOCENÍ

Po focení Vám zašleme náhledy z celého fotografování a záleží pouze na Vás, které fotografie si vybrete k retuši a finálnímu zpracování. Hotové fotografie Vám nahrajeme do Vaší osobní online galerie, kde si fotografie můžete stáhnout. Dále zašleme tištěné fotografie až k Vám domů.

Jaké fotografie obdržíte?

  • V rámci balíčku vybíráte z cca 50 fotografií
  • Obdržíte 10 profesionálně vyretušovaných fotografií nebo všechny fotografie dle typu balíčku
  • Náhledy a hotové fotografie dostupné přes on-line osobní galerii
  • Vyretušované fotografie v plném rozlišení pro tisk a zmenšené pro web
  • Tištěné fotografie o rozměrech 10 x 15 cm a doručení poštou (neplatí pro balíček AUTHENTIC)
  • Zpracování do 4 týdnů (možnost expres zpracování do 48 hodin)
Newborn čelenky - rekvizity v ateliéru

Jak se na společné focení obléct?

Kromě fotografií samotného miminka fotíme i společné fotografie nebo fotografie se starším sourozencem. V tomto okamžiku Vás možná napadne neodbytná otázka – co si mám / máme obléct? U svého miminka to máte nejsnadnější, fotíme jej většinou svlečené. Přejete-li si jej fotit oblečené, volte spíše jednobarevné oblečení, bez výrazných vzorů a nápisů. Hlavním hrdinou fotografie je miminko, nikoliv stylové bodýčko.

Pro vás rodiče doporučujeme také převážně jednobarevné oblečení v černé nebo bílé barvě a podobném stylu. Vhodná jsou trička, košile a podobně barevné kalhoty. Naopak nedoporučujeme mít na sobě výrazné šperky – náušnice, náramky, náhrdelníky, prsteny a u tatínků hodinky. Starší sourozence oblečte do jednoduchých kalhot, košilí, sukýnek a jemných šatiček.

Focení newborn - ležící holčička s čelenkou
separator

fotografické balíčky

● 2–3 hod focení v našem útulném newborn ateliéru
● 10 profesionálně vyretušovaných fotografií
● zapůjčení rekvizit pro miminko
● focení s rodinou / sourozenci
● osobní on-line galerie
● tisk všech fotografií 10 x 15 cm
Cena 5 500 Kč*klasické novorozenecké foceníNEWBORNBalíček newborn - Klasik
● 2–3 hod focení v našem útulném newborn ateliéru
● veškeré nafocené stylizované záběry
● zapůjčení rekvizit pro miminko
● focení s rodinou / sourozenci
● osobní on-line galerie
Cena 4 500 Kčpřirozené fotografování bez retušeAUTHENTIC - NOVÉ!Balíček newborn - Authentic

* Fotografie v plném rozlišení bez vodoznaku nejsou součástí balíčku, ale je možné je za příplatek doobjednat.

Často kladené otázky

Veškeré rekvizity pro focení miminka máme v ateliéru. Potřebujete pouze základní potřeby pro miminko na přebalení a krmení. V případě zájmu o společné foto doporučujeme sladěné oblečení s partnerem.

Vámi vybrané fotografie k retuši jsou zpracovávány ručně. Vylepšíme a vyhladíme pleť miminka, dále odstraníme drobné nedostatky. Nic trvalého jako pihy, znaménka se neodstraňují. Fotografie stylizujeme, upravujeme barvy, jas, kontrast, saturaci, doostřujeme a také doplníme případné chybějící pozadí. Umíme si poradit i s novorozeneckou žloutenkou.

Ano, je možné fotografovat i starší miminka do cca 6 týdnů od narození. V tuto dobu je miminko stále rozmilé, začíná objevovat svět a může se stát, že už při focení nebude chtít spinkat. Pokud miminko nespinká, tak to vůbec nevadí, krásné fotografie můžete mít i s otevřenýma očima.

Focení novorozenců je ideální do 14 dní od narození miminka.

Fotografování trvá 2 až 3 hodiny, záleží samozřejmě na spolupráci miminka. Při focení nikam nespěcháme, máme dostatek času na krmení a přebalení miminka.

separator

Rezervujte si termíN

Nevájte se objednat přes kontaktní formulář nebo zavolat. Doporučujeme objednat se s předstihem, abychom pro Vás měli dostatek termínů.

- těšíme se na vás -

btn-borderOdeslat

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána, děkujeme!Při odesílání zprávy se vyskytla chyba.